TEATR TAŃCA jest studiowaniem, różnych poziomów wrażliwości przez tancerza.
Praca nad techniką, prawdziwością ruchu, a także współpraca w tworzeniu nowego gestu, ruchu, które w tym przypadku stają się narzędziem wypowiedzi.
Każdy gest, dynamika, ekspresja, ruch ciała, a także jego bezruch są często bardziej wymowne niż słowa.


Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą spędzić swój wolny czas w bardzo nietypowy sposób, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.
Zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i licealnych na casting do grupy zaawansowanej.
Mile widziane są predyspozycje i doświadczenia taneczne.


Zajęcia odbywają się we wtorki:
15:00 - 15:45  Przedszkolaki
15:45 - 17:00  Dzieci (7-9 lat)
17:00 - 19:00  Młodzież  (10/11 lat)
19:00 - 20:30  Taniec współczesny i improwizacja ruchowa dla dorosłych


Zajęcia prowadzi:
Katarzyna Rona - tancerka, dyplomowany instruktor tańca, ; absolwentka Poznańskiej uczelni DABS, kierunku Taniec (specjalność: kompozycja i techniki taneczne), przez wiele lat związana z Pałacem Młodzieży w Bydgoszczy (dawniej jako tancerka i uczennica, teraz jako choreograf i pedagog), oraz grupą Flexi z Bydgoszczy. W 2014 roku ukończyła kurs instruktorski (Taniec nowoczesny- formy uliczne). W 2013 roku rozpoczęła studia z pedagogiki specjalnej na UAM w Poznaniu. Jej doświadczenie taneczne i zainteresowania są fuzją różnych styli i technik tanecznych zaczynając od tańca współczesnego, techniki modern, poprzez kontakt improwizację, improwizację, jazz, hip hop, i inne. Regularnie uczestniczy w warsztatach i festiwalach tanecznych (m.in. „To nie jest festiwal” Bytom, OWTW „NaBosaka” Połczyn Zrój, „Spacer” Kraków). Pragnie dalej poszerzać swoją wiedzę dotyczącą tańca na studiach magisterskich z choreografii, oraz poprzez nauczanie.


Ciało nigdy nie kłamie.
Nie istnieje jedna płaszczyzna tego teatru. Daje on szerokie możliwości improwizacji twórczej, a więc spontaniczne, żywe odczuwanie i chęć przekazania tych odczuć przez tancerza. Teatr Tańca to ogromna, niezmierzona przestrzeń wolności i swobody w tworzeniu. Daje możliwość mówienia o tym, co ważne - bez używania słów.
Posiłkując się rożnymi technikami tańca, pantomimą, każdym gestem, ruchem ciała tworzymy ruchome obrazy uczuć i myśli.

Ciało tancerza jest źródłem energii i siły, a także początkiem i końcem w wyrażaniu siebie.


Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą spędzić swój wolny czas w bardzo nietypowy sposób, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Realizacja: IDcom.pl

Zaszyfrowany adres tej strony