Mikołajki w Pobiedziskach

 (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę 6 grudnia na Rynku w Pobiedziskach odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy na, którym handlowano rękodziełem i produktami związanymi ze zbliżającymi się świętami.

Po zapadnięciu zmroku mogliśmy uczestniczyć w spektaklu ulicznym w wyk. Teatru „A” z Gliwic. pt. „Kolaż Bożonarodzeniowy”, który był plastyczną, poetycko-teatralną interpretacją motywów związanych z Bożym Narodzeniem.

 Spektakl prowadził nas przez okres adwentowego oczekiwania, opowiadał o konsekwencjach grzechu Adama i Ewy, zwiastowaniu, gwieździe betlejemskiej i pokłonie Trzech Króli. W przedstawieniu mogliśmy zobaczyć kilkumetrowe kukły, ogień, pirotechnikę a warstwa muzyczna była autorską kompilacją i aranżacją pieśni adwentowych, chorału gregoriańskiego i tradycyjnych kolęd.

Po spektaklu pani Burmistrz Dorota Nowacka uroczyście zapaliła lampki na pobiedziskiej choince i wraz z innymi Mikołajami częstowała naszych milusińskich cukierkami.

Następnie przenieśliśmy się do Ośrodka Kultury na Mikołajkowy Maraton Zumby, gdzie zabawę zagwarantowała Asia wraz z ósemką wspaniałych instruktorów. Zbierano środki czystości oraz materiały higieniczne dla Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za bardzo liczny i pełen zaangażowania udział w imprezach.

Opublikowano: 06 grudnia 2014 19:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1800

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Realizacja: Stronakultury.pl

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE W NASZYM OŚRODKU KULTURY
Zaszyfrowany adres tej strony