Akademia Gitary

 (link otworzy duże zdjęcie)

24 sierpnia w kościele na Letnisku odbył się koncert z cyklu Akademia Gitary.

W tym roku wystąpiła przd nami Katarzyna Górska i Kacper Budziszewski, słowo wstępne wygłosiła Aleksandra Mazyrek.

Katarzyna Górska – jedna z najbardziej wyróżniających się skrzypaczek młodego pokolenia. Jej bogate doświadczenie opiera się na udziale w międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursach skrzypcowych oraz kameralnych, z których zawsze wracała z prestiżowymi nagrodami oraz współpracy z wieloma wybitnymi muzykami m.in.: Łukaszem Kuropaczewskim, Jarosławem Nadrzyckim, Samuelem Seidenbergiem czy Mariuszem Patyrą. Jest także członkiem orkiestry Uncover Soloists. Obecnie jest studentką akademii muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły i Michała Bryły.

Kacper Budziszewski – gitarzysta działający zarówno w muzyce klasycznej jak i rozrywkowej. Uczył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu czyli w słynnej „Szkole Talentów”. Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt z czego kilka cieszy się statusem „Złotej” oraz nominacją do fonograficznej nagrody „Fryderyk”. Ma na koncie występy na największych festiwalach w kraju i za granicą m.in Opener, Colours of Ostrava, Sziget Festival. Współpracował z m.in.: Fismoll, Domowe Melodie, Oly., Duit, Swiernalis.

Od 2017 roku Kacper Budziszewski wraz z Katarzyną Górską tworzą duet „K2 Duo” pod okiem dr Łukasza Kuropaczewskiego.

Program koncertu: 

EGBERTO GISMONTI: 

Água e Vinho

BELA BARTOK: 

6 Romanian Dances

AGUSTIN BARRIOS MANGORE:

La Catedral

JOHANN SEBASTIAN BACH:

Sonata No. 2, BWV 1003 (Andante, Allegro)

ASTOR PIAZZOLLA: 

Cafe 1930 

Nightclub 1960

Burdel 1900

Było to bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne

Opublikowano: 27 sierpnia 2018 10:16

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 811

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Realizacja: Stronakultury.pl

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY w nowym sezonie 2019-2020 ********SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY***********SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY
Zaszyfrowany adres tej strony