"Szlaki Pamięci" - widowisko historyczne

 (link otworzy duże zdjęcie)

9 listopada odbyło się widowisko historyczne "SZLAKI PAMIĘCI"

Widowisko upamiętna 100-lecie Niepodległości w Pobiedziskach.

Drugi spektakl odbędzie się dla szkól z naszej gminy.

Spektakle sponsorowane są przez Powiat Poznański.

Zapraszamy na fotorelację.


WIDOWISKO HISTORYCZNE SZLAKI PAMIĘCI to spektakl zawierający elementy tańca klasycznego i nowoczesnego, akrobacji, teatru dramatycznego i rekonstrukcji historycznych. Artyści będą występować w kostiumach, zostanie zbudowana dekoracja, a podczas spektaklu wykorzystamy m.in.efekty pirotechniczne, tj. ogień, wybuchy, wystrzały. Do spektaklu powstanie autorski scenariusz odwołujący się do historii Pobiedzisk od czasów piastowskich, aż do odzyskania niepodległości w 1918 r.

Narratorem będzie duch króla Kazimierza Odnowiciela, który przeprowadzi widzów przez najważniejsze momenty w historii miasta, tj.:początek państwa Polskiego, zwycięska bitwa nad Miecławem, od której wywodzi się nazwa Pobiedziska, nadanie praw miejskich przez Przemysła I, zniszczenie miasta przez Krzyżaków, przywitanie powracających posłów z soboru Konstancji i fundacja świątyni przez króla Władysława Jagiełło, plagi wieków XVI i XVII: epidemia cholery, pożary, potop szwedzki, konstytucja 3 maja, 2 rozbiór Polski, wkroczenie Prusaków, Powstanie Wielkopolskie – przysięga batalionu z Pobiedzisk przed generałem Józefem Dowbor-Muśnickim.

 


Opublikowano: 09 listopada 2018 20:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 842

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Realizacja: Stronakultury.pl

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY w nowym sezonie 2019-2020 ********SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY***********SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY
Zaszyfrowany adres tej strony