WYSTAWA PRAC AGNIESZKI HYJEK LINDE z uczennicami

 (link otworzy duże zdjęcie)

27 listopada 2018 r odbył się w Sali Dużej POK, przy ul. Kostrzyńskiej 21 WERNISAŻ PRAC AGNIESZKI HYJEK LINDE z uczennicami.

 Wystawa potrwa do 14 grudnia 2018 r. ZAPRASZAMY

 

 Przedstawiamy cykl ekspresyjnych rysunków piórkiem, rysunków ołówkiem, prace malarskie oraz najnowsze obrazy - wykonane autorską techniką artystki - przy użyciu popiołów.

 TRYPTYK „Sucha kraina"

Wiele lat temu zachwycił mnie poemat T. S. Eliota, „Ash Wednesday”.

Potem przeczytałam opowieść Ursuli Le Guin, „Czarnoksiężnik z Archipelagu", w którym pojawia się i Sucha Kraina, i Góry Bólu, książka piękna, o przenikliwej mądrości. Słowo Hevilath, prawdopodobnie z hebrajskiego, oznacza Ziemię boleści. Usłyszałam je w radiu a jego egzotyka i domyślne treści zaintrygowały.

Dodanie własnych przemyśleń, doświadczeń, rozmów, spotkań, obserwacji oraz literatury, spowodowało związanie ich w tryptyk, wykonany w bardzo trudnym i ulotnym materiale, jakim jest popiół, który fascynuje mnie od czasu studiów w pracowni mojego niekwestionowanego Mistrza, Prof. Jarosława Kozłowskiego.

 CYKL GRAFIK „Kobiety fruwają, kiedy mężczyźni nie patrzą"

zainspirowany zdaniem, na które przypadkiem natknęłam się w brytyjskiej powieści. Zachwyciła mnie jego prostota i przenikliwość.

Skrywa bowiem prawidłowość - niepozbawioną humoru - że mężczyźni wręcz odwrotnie, fruwają, kiedy mają widownię.

Tak powstały fruwające dziewczyny, kobiety.

Ich ciała szybują swobodnie, bez obawy przed taksującymi spojrzeniami panów, a myśli są skryte pod powiekami, w raczej pozbawionych emocji twarzach.

Piórko jest szlachetną lecz wymagającą odmianą grafiki.

Jest jak mój drugi sposób na oddychanie, na ...moje własne fruwanie.

 Agnieszka Hyjek Linde,

Opublikowano: 28 listopada 2018 08:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 622

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Realizacja: Stronakultury.pl

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY w nowym sezonie 2019-2020 ********SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY***********SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STAŁE w nowym sezonie 2019-2020 ORAZ KONCERTY W NASZYM OŚRODKU KULTURY
Zaszyfrowany adres tej strony