Marek Piekarczyk & AJAGORE - koncert

 (link otworzy duże zdjęcie)

26 października (piątek) o godz.19:00 w Sali widowiskowej POK odbył się Koncert -  Marka Piekarczyka & AJAGORE


Legendarny wokalista grupy TSA zaprosił nas na wyjątkową, przekrojową podróż po swoich muzycznych dokonaniach i inspiracjach w 40stoleciu działalności scenicznej. Program koncertu został skonstruowany tak, by ukazać jak najbardziej różnorodne oblicze Artysty. Znajdujemy więc w nim utwory macierzystej formacji TSA("Alien"," Trzy zapałki, Marsz Wilków czy 51), wspomnienie o udziale w niezapomnianym musicalu Jesus Christ Superstar, cały szereg inspiracji (utwory Skaldów, Romualda i Romana czy TESTu) i najnowsze kooperacje(Yugopolis). Program wieńczą najnowsze kompozycje z solowego dorobku Artysty
Marek Piekarczyk wystąpił na scenie z supergrupą Ajagore, to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęte przez krytykę płyty Dziwny jest… oraz Sklejam Się).
Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi wspomniane Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania, Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.
Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju.

Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentował się rodzimej publiczności.

1. „Gdzie jest Nasza Miłość” – „Yugopolis” - https://youtu.be/nurv_ks3-1E
2. „Czy Pamiętasz?” – „Yugopolis” - https://youtu.be/oLszHIaGzXc
3. „Testament” – „Źródło” - https://youtu.be/xhg8TOoiIzE
4.TSA ”51” https://youtu.be/fpAr4Xd8sbo
5.TSA Alien https://youtu.be/DIMBScNm_Uw
6. „Nie widzę Ciebie w Swych Marzeniach” Skaldowie – „Źródło” - https://youtu.be/02-5AnJXSHQ
7.„Gethsemane” – JCS Kraków - https://youtu.be/98quCSAcy9s

Opublikowano: 26 października 2018 22:05

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 1574

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Realizacja: IDcom.pl

  • Szanowni Państwo, na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącej zatrzymania szerzenia się koronawirusa informujemy, że do odwołania zawieszone zostają wszystkie zajęcia i wydarzenia w Pobiedziskim Ośrodku Kultury. Dotyczy to zarówno wydarzeń oraz zajęć prowadzonych przez naszych instruktorów jak i partnerów. O dalszych decyzjach i działaniach będziemy informować.
Zaszyfrowany adres tej strony